V pondělí 8.10. v 17:00 proběhne v Baťově mrakodrapu beseda o projektu 14|15 Baťův institut.

Proč by Vás to mělo zajímat? 14|15 Baťův institut je nově vznikající centrum kultury a vzdělanosti Zlínského kraje. V plánu je, že se bude jednat o jeden z nejmodernějších kulturních komplexů ve Střední Evropě.

Jak se dosáhne tohohle velkého cíle? Zlínský kraj je zřizovatelem tří kulturních institucí: 1) Krajské knihovny Františka Bartoše, 2) Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně a 3) Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Všechny tyto příspěvkové organizace v současné době sídlí v ne zrovna vyhovujících prostorách, a proto se Zlínský kraj rozhodl, že je sestěhuje na jedno dobře reprezentující místo. Tímto místem budou právě budovy 14 a 15 v areálu Svit. Záměrem je zase o kousek posílit slávu Zlína, přilákat více turistů a, jak jsme řešili v nedávném článku o vizi Zlína v roce 2020, také zlepšit život ve Zlíně.

Kdy? Krajská galerie i muzeum se do nových prostor nastěhují už tento podzim. Krajská knihovna začne se stěhováním až v létě 2013.

Baťův institut se zkrátka stane místem, které bude dobře vypadat a s trochou štěstí by Vás mělo i bavit. O všem co s tím souvisí se bude bavit právě na pondělní besedě na 21. Setkat se tam budete moci například s Liborem Lukášem, statutárním náměstkem hejtmana a hlavně šéfa řídícího výboru celého projektu, s akademickým sochařem Radimem Hanke, nebo s ředitelem Státního okresního archivu Zlín Davidem Valůškem. A samozřejmě také s jednotlivými řediteli všech tří spojovaných kulturních institucí.

Pondělí, 17:00, budova 21 – 2.étáž. Přijďte, zeptejte se, poznejte.

Pozvánka na besedu o dalším vývoji Svitu.

 

Komentáře