V úterý večer, 16. října 2012, proběhlo v 7 zlínských klubech tradiční Vítání prváků UTB, které každoročně pořádá Studentská unie UTB. Pro zlínské nováčky byl připraven rozmanitý program, řada soutěží o zajímavé ceny, fotokoutek Gambrinus Excelent a v neposlední řadě také legendami opředený rituál pasování prváků do studentského stavu. Nejtěžší zkouška zimního semestru je tak úspěšně za námi.

Vítání prváků UTB. Ve Zlíně byste jen stěží hledali studenta, který o této párty nikdy neslyšel. A že to letos bylo doopravdy nezapomenutelné, může dosvědčit i viceprezident a partymanažer Studentské unie UTB Adam Rek: „Toto Vítání bylo ve všech ohledech rekordní. Celkem 3070 platících návštěvníků, 1500 prodaných lístků v předprodeji na Devítce, 7 scén, 8 hodin, 15 interpretů, a nezměřitelné množství zábavy. Těší nás, že jsme letos mohli zařadit i oblíbený klub Flip, který loni prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Ale hlavně máme obrovskou radost, že studenti Vítání milují, každý rok tak musíme navyšovat kapacitu klubů – a stejně je pořád všude narváno.“

Letos byla také v rámci Vítání uskutečněna Stopovačka Zlínem, která měla studenty hravou formou seznámit s důležitými místy ve Zlíně. Stopaře tak indicie dovedly k Domu umění, Městskému divadlu Zlín, Baťově vile nebo na vrchol budovy Krajského úřadu, tzv. 21. Pro ty nejrychlejší a nejúspěšnější řešitele čekala ve Zlíně odměna v podobě volných vstupenek na celé Vítání a energydrinky od Red Bullu, které v průběhu noci nepochybně posloužily.

Všechno propuklo přesně ve 21:00, kdy se prvním nedočkavcům otevřely dveře do všech klubů. O program a zábavu se postarali například divadlo DNO, ZOČI VOČI, PRAGUE CONSPIRACY nebo neodmyslitelná legenda zlínských diskoték, DJ Vašek Vymětalík.

V průběhu noci mohli návštěvníci vyhrát spoustu zajímavých cen, které do soutěží věnovali partneři akce: Gambrinus Excelent 11, Laser Arena Zlín, Městské divadlo Zlín, Golden Apple Cinema a další.

Kolem půlnoci vyvrcholil v 5 klubech program slavnostním pasováním, během kterého byli nováčci za bouřlivého zvolání „Ó, bota!“ oficiálně prohlášeni za prváky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

bota

O organizaci celé akce se postarala Studentská unie UTB. „Jsme nestátní, nezisková organizace, která je zcela nezávislá na UTB. Všichni členové se dobrovolně snaží o kontinuální zlepšování studentského života ve Zlíně – a to prostřednictvím největších mejdanů, odborných přednášek, nebo například dlouhodobých projektů, jako je zavedení košů na tříděný odpad v budovách univerzity,“ prozradil prezident Studentské unie Marek Klos.

Studentská unie UTB bouřlivě a s velkou slávou zahájila akademický rok. Po divoké party tak přichází čas pro akce vážnější, např. PředneSU Vám s Karlem Janečkem , nebo oslavy Mezinárodního dne studentstva.

Konečně to nejdůležitější. Fotogalerii najdete na našem krásném Facebooku
.
Co ještě dodat? Bylo to našlapané, bylo to epické, bylo to famózní. Díky Vám a Vašim názorům, bude příští rok zase o stupeň lepší. Ó, bota!

Zdroj: Studentská unie

 

Komentáře