Virtuální komiksová celebrita Fagi a její „otec“ Jiří Jelínek (Divadlo DNO) představí  v sobotu 27. října v 19 hodin v klubu Dílna 9472 Městského divadla Zlín Bizetovu operní klasiku Carmen po svém. „Naše Carmen se bude odehrávat v jídelně a my se budeme snažit, abyste při ní zažívali stejné radosti jako jindy při obědě,“ řekl autor a prozradil, že součástí car-menu nebudou pouze libové herecké kreace, ale i dobře naložené árie a čerstvě vypečené nové autorské písně. Diváci nebudou ošizeni ani o poctivou porci překvapení.

Carmen – Opera podle Fagi se obejde bez ušlechtilého patosu a okořeněná bude svérázným a často absurdním humorem a slovními hříčkami. Objeví se v ní jedna z nových hereček zlínského souboru Jana Drgová, Roman Blumaier, Zdeněk Julina, dramaturg Miroslav Ondra i šéfka vnějších vztahů Vladimíra Dvořáková.

Veřejná generálka se uskuteční v pátek 26. října v 17 hodin. Cena vstupenky je 60 korun. Hned po ní (v 18.30) se bude mimořádně konat i Klevetivka s tvůrci. Obě akce se konají v Dílně 9472!

A co vás na Klevetivce tentokrát čeká? Těšit se můžete na povídání s herci, režisérem i s autorkou hry – začínající třináctiletou dramatičkou Fagi. O hudební zpestření večera se postará Miroslav Ondra se svou harmonikou, pustíme vám krátké video z dílny inspicienta Petra Lukáše a závěrečná tečka bude sladká. Kromě nevšedních a neopakovatelných zážitků si každý z příchozích odnese domů i originální komiks s podpisem Fagi.

Lístky na generálku i na sobotní premiéru můžete rezervovat také na webu divadla. Vstup na Klevetivku je zdarma.

 

Zdroj: www.divadlozlin.cz

 

Komentáře