Ve středu 28. listopadu studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně na tiskové konferenci oficiálně představili nový projekt, kulturní festival nesoucí název Culturea. Ta byla letos zařazena mezi projekty pořádané v rámci Komunikační agentury (KOMAG), která na Univerzitě úspěšně propojuje teorii s praxí.

Pořadatelé festivalu Culturea plánují každý rok představit několik zemí, přiblížit její kulturu, zvyky a různé zajímavosti. Letošní ročník, který vyvrcholí 24. a 25. dubna 2013, je zaměřený na Japonsko a Itálii. Těšit se tak můžeme na rozmanitý program, který nabídne klasickou italskou a japonskou kinematografii, live cooking v místní menze, japonské hry, workshopy origami a kaligrafie a ještě mnohem více.

 „Festival chce oslovit všechny obyvatele Zlína, podpořit poznávání různých kultur, vzbudit touhu po cestování a také zpestřit šedivé dny,“ shodují se Žaneta Konečná a Kateřina Černá, manažerky festivalu.

Během tiskové konference dokázali členové týmu všem přítomným novinářům, že se nebojí zkoušet nové věci a že mají za sebou kus pořádné práce. Zatím to vypadá, že Culturea bude v dubnu jednou z nejvíce očekávaných akcí semestru.

Samotnou mě zajímá, jakými nápady ještě organizátoři obohatí už tak nabitý program a jak se poperou s propagací. Jedno je ale jisté: tým festivalu je plný zapálených lidí, kteří pomocí svého elánu a nadšení úspěšně řeší problémy, které jsou spojené s přípravou něčeho úplně nového a neznámého.

Zatím držím Culturei (ano, opravdu se to tak skloňuje, mám na to návod) palce a těším se na duben!

Zdroj: Anežka Adamíková, culturea.cz

 

Komentáře