Další soutěž krásy, kde přírodou štědře obdarované dívky zápasí o prvenství. Tahle soutěž však chtěla nabídnout i něco víc. Nejen vnějšek, ale i to, co se skrývá uvnitř.

Galavečer, který se uskutečnil 10. dubna 2013 v Městském divadle Zlín, se nesl v mottu kampaně Miss Academia: „Objevte krásu mezi obyčejností.“ Byli tam polonazí poskoci, které diváci mohli znát z medailonků finalistek. Ano, jsou to přesně ti, kteří se cpali vlašákem, chlemtali pivo a nosili tašky našich zbožňovaných hypermarketů. (pokud jste neviděli, tak zde) I jeviště Městského divadla Zlín bylo takové obyčejné. Tu pohozená školní skříňka, tam barel, nějaké harampádí. Do toho vždy vystupovaly krásné dívky, jejichž krása tam mohla ještě více vyniknout.

To je ta klec.

To je ta klec.

Pojďme ale od začátku, jak to probíhalo. Mladí moderátoři Bořek Joura a Martin Dědoch byli skvělí a okamžitě si získali všechny diváky v sále. Vtipně proplouvali večerem a jejich nástup byl na soutěže krásy jiný a dost neobvyklý. Příjezd v drátěné kleci se prostě vymykal. Jednou z velmi zábavných a povedených částí programu byla minisoutěž „Mistr Academia“. Tato scénka velmi vtipně a trefně parodovala ostatní soutěže krásy. Pro Miss Academia je to rozhodně plus. Ve srovnání s jinými soutěžemi totiž netekla jako karamel a diváky aspoň na konci nebolely zuby.

 

O netradiční průběh se postaral režisér Tomislav Ceček, který k tomu řekl: „Ani váš osobní Ježíš nedokáže zastavit letošní masokombinát ničící tradice televizních Silvestrů a klasických pořadů s Vláďou Hronem.“ Diváci tak mohli tedy vidět netradiční pojetí scény (to jsou ty barely a školní skříňky) a tradiční promenáda v plavkách byla nahrazena přehlídkou ve spodním prádle od studentů oděvního designu Fakulty multimediálních komunikací. Součástí programu byla i promenáda ve společenských šatech nebo rozhovor s porotou, kde dívky mohly jednou za večer promluvit k publiku. Škoda, že mluvily jen tak krátce. Na naučených odpovědích (u některých) se intelekt moc rozpoznat nedá. Prim tedy hrála krása, kterou diváci v hledišti i u televizních obrazovek měli možnost zhodnotit díky již zmíněným promenádám.

 

Předání výtěžku charitativní aukce.

Předání výtěžku charitativní aukce.

Součástí večera bylo také slavnostní předání výtěžku charitativní aukce, kterou tým Miss Academia uspořádal společně s hokejovým klubem PSG Zlín. Dražba fotografií proběhla od 2. do 7. dubna prostřednictvím internetového portálu aukro.cz. Výtěžek z aukce bude ve spolupráci s občanským sdružením Korunka Luhačovice věnován Janu Machovi. „Honzík Mach je desetiletý, nevidomý chlapeček, který potřebuje speciální druh notebooku. Výtěžek, který se nám podařilo v aukci získat, tak poputuje právě jeho koupi,“ uvedla Veronika Jurášková, jedna z hlavních manažerek.

 

O zábavu během večera se postarala také kapela The Funny Faces a diváci mohli zhlédnout strhující light-show profesionální žonglérské skupiny Magnis.

Nakonec se i dozvíte, které z finalistek uspěly! 🙂  Titul Miss Academia získala Martina Palacká, studentka Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati, která rovněž získala titul Miss online. První a druhou vicemiss se pak staly studentky Monika Šarajová a Kateřina Müllerová.

 

Druhá vicemiss Kateřina Müllerová, Miss Academia Martina Palacká a první vicemiss Monika Šarajová
Druhá vicemiss Kateřina Müllerová, Miss Academia Martina Palacká a první vicemiss Monika Šarajová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Všechny fotografie najdete na Facebooku Miss Academia.

Díky studentům, kteří mají celou soutěž každoročně na starosti, byl večer nápaditý a fresh. Letošní ročník Miss Academia tak byl zcela určitě příjemný zážitek, nakonec však zůstal v mantinelech soutěží krásy.

Zdroj: Anežka Adamíková

 

Komentáře