Udělat radost, někomu pomoct a neutratit ani korunu navíc? Ano, jde to.

A jak na to? Jednoduše. Stačí sbírat plastová víčka od PET lahví.

 

Kdo je Vašek a proč potřebuje pomoci?

1045249_5000554740259_1710202030_nVašek Šůstek z Jalubí se zajímal o tanec (především Break dance), Freerunning, Le Parkour, Freestyle TKD, bodybuilding, snowboarding, lyžování, basketbal. Působil i jako lektor lekcí slimboxu.
Vašek po nehodě skončil na vozíku a vy máte možnost sbírat vršky od PET lahví, díky jejichž prodeji se získají prostředky na nutné úpravy bytu, které mu pomohou v pohybu. Více info zde http://vrskyprovaska.webnode.cz/

 

 

Kam s vršky?

V budovách univerzity rozmístila Studentská unie krabice s nápisem a plakátem: „Sběr vršků pro Vaška“. Naleznete je převážně poblíž barevných třídících odpadkových košů a to v budovách: U1, U2, U5, U10, U13, U16, na kolejích a v menze U4. Vršky sbíráme do 4.10. 2013. Pokud chcete projekt podpořit přidejte se do skupiny na FB zde https://www.facebook.com/events/578097825544371/

Co se děje s vršky dál?

Takto sesbírané vršky, které jsou vyrobené z kvalitního plastu, vykoupí firma v Kostelanech nad Moravou. Momentálně se cena pohybuje mezi 3-5 Kč/kg, která se mění v závislosti na poptávce a ceně ropy na světových trzích. Z víček se dále vyrábí odpadkové koše, zahradní nábytek, vybavení dětských hřišť, zatravňovací dlažba či protihlukové stěny u dálnic. Kdyby vás tato problematika zajímala více, naleznete info na těchto stránkách http://www.puruplast.cz/.

Co se bude dít s penězi?

Výtěžek z výkupu poputuje na úpravu bytu pro Vaška. Za tyto peníze pořídí Vaškova rodina např. nájezdovou rampu do domu, plošinu do patra, úpravu soc. zařízení, pokoje, případně nákup strojů jako motomed nebo vertikalizační stojan a do budoucna nákup automobilu a jeho úpravu.

 

 

Zdroj: Studentská unie, vrskyprovaska.webnode.cz

 

Komentáře