Peter Lemeššanyi - IT SU

Každý boží den je 600 000 pokusů o hacknutí něčího facebooku. Za některé můžu i já, a stačí mi k tomu mobilní telefon (viď. video níže). Ani prolomení ochrany vašeho emailu, youtube, twitteru nebo bankovnictví není až takový problém. Proto každý rok nahustím do 45 minutové přednášky vše, co potřebujete vědět o počítačové bezpečnosti.

 

Je to jenom rok, co jsem dostudoval UTB a je mi jasné, že vás nějaké debilní přednášky o počítačích a internetové bezpečnosti nezajímají. To je ale jenom do té doby, než vám nějaký virus zničí počítač, nebo odejde disk se všemi daty, popřípadě vám nějaký úchyl vleze do facebooku. Vím to, protože jsem při škole studentům spravoval počítače . Za těch 5 let jsem spravil víc jak 200 počítačů a mám celkem představu, co všechno děláte blbě v prevenci proti internetovým virům, úchylům, nebo ztrátě dat.

  • Jaké problémy studentů jsem nejčastěji řešil u studentských počítačů a kolik by stála oprava v servisu
  • Velmi zjednodušeně vysvětlím, jak se „hackují“ emaily, facebooky, banky a jiné internety
  • Který antivirový program je nejlepší, jestli vám stačí ten zadarmo, nebo placený
  • Protože přednáším na FaME, vysvětlím ekonomický model počítačových virů a SPAMu (divili byste se, ale existuje a je dokonce zajímavý)
  • Co se stalo za poslední rok – největší hackerské útoky a zajímavé statistiky (např. že každý den vznikne 60 000 nových PC virů, a 25% Čechů neví co je antivirus)
  • Jak se to má s bezpečností mobilních telefonů

Navíc jednomu zúčastněnému na facebook eventu věnuji roční neomezené zálohování jednoho PC v hodnotě 1500 Kč zdarma. A to se vyplatí.

Zdroj: Peter Lemeššanyi

 

Komentáře