V úterý 11. března se Zlín stal symbolem extravagance, krásy a moudrosti. Ze všech koutů České republiky sem zavítalo 10 finalistek soutěže Miss Academia 2014 a několika násobně více diváků, aby se konečně dozvěděli, která z nich získá titul nejkrásnější vysokoškolačky. Vítězkou letošní Miss Academia se stala Adéla Rezková, dívka s oslnivým charakterem, pronikavým pohledem a zářícími vlasy.

Ano, je tomu opravdu tak, 18. ročník soutěže Miss Academia došel s grácií až na samotný konec a titulem ocenil čtyři vysokoškolské studentky. Tento projekt je každoročně pořádán studenty z fakulty Multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati a letos tomu nebylo jinak.

Post druhé vicemiss obsadila Sabina Karasová, studentka Ostravské univerzity. První vicemiss se stala Markéta Martinkovičová z brněnské Mendelovy univerzity. Nejoslnivější slečnou vysokoškolské akademické půdy se stala Adéla Rezková, studentka Masarykovy univerzity v Brně. Letos se nově mohla do rozhodnutí zapojit i veřejnost, a to v internetovém hlasování o Miss Online. Tento titul si odnesla studentka olomoucké Univerzity Palackého, Nikola Kováříková.

Zdroj: www.zlin.cz

Vítězka Adéla Rezková

Ale vezmeme to postupně. Soutěž Miss Academia nebyla jen o závěrečném galavečeru. Tomu předcházela celá řada castingů, módní přehlídka ve zlínském nákupním centru Zlaté Jablko a dvě soustředění, po dobu kterého bylo o finalistky pečováno v prostorách Lesního hotelu ve Zlíně. Byla to sice dlouhá cesta, ve všech finalistkách však zanechala nepřeberné množství příjemných zážitků.

Galavečer byl jedinečný – překvapil, dojal, pobavil. O hladký průběh večera se starala brilantní moderátorská dvojice, Daniela Písařovicová a Lukáš Hejlík. V průběhu večera bylo k vidění akrobatické vystoupení v podání skupiny Vertigo, při kterém se nám tajil dech. O hudební zážitek se postarala zpěvačka Klára Vytisková a scénický tanec předvedla Dagmar Dash Jiřičková.

Acrobatická show skupiny Vertigo

Acrobatická show skupiny Vertigo

Miss Academia si potrpí i na inteligenci dívek, proto byl galavečer doprovázen záludnými otázkami pro naše nádherné dámy. Slečny otázky dopředu nevěděli, proto bylo úctyhodné jak dokázali pohotově reagovat a věcně odpovídat.

Hlavní dominantou celého večera se stala módní přehlídka. Byli jsme svědky originálních kousků šatů, ale i extravagantních módních doplňků, které pocházeli z dílny studentů ateliérů umělecky zaměřených oborů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Všechny před galavečerem překvapilo, že se nebude konat promenáda v plavkách. Někteří měli obavy, že tento večer přijde o to nejzajímavější. Myslím si, že opak byl pravdou. Naopak to večeru dodalo na úrovni a celý projekt se tak stal unikátem mezi soutěžemi krásy.

Extravagantní šperky zlínských studentů

Extravagantní šperky zlínských studentů

Závěr byl plný napětí. Snad všechny zdi Kongresového centra byly prostoupeny nervozitou a zvědavostí. Ceny předávali partneři, organizátoři a loňská vítězka Martina Palacká, která zasedala i v porotě. Ceny byly bezesporu atraktivní. Naše vítězky mohly ve svých dárkových taškách najít například výrobky značky TESCOMA, poukázky na nákup bot do prodejny Baťa, tiskárnu, tablet a mnoho dalších cen. Kromě nich, byly vítězkám předány krásné korunky, které vznikly v Ateliéru designu skla.

Rušný večer pokračoval ve foyer Kongresového centra. V druhém patře probíhal bohatý raut, ve spodním patře se nacházel DJ Marek Hnatiak, který svými mixy skvěle podtrhl atmosféru zbytku večera. V každém zákoutí Kongresového centra se povídalo, popíjelo a fotilo.

Naše finalistky byly na roztrhání. Proto není divu, že odchytit čerstvou královnu krásy byla celkem fuška. Naštěstí se nám to povedlo, prozradila nám na sebe velmi zajímavé informace a hlavně jsme zjistili, že je neskutečně upovídaná. I proto jsme si rozhovor s Adélou Rezkovou nechali na zítřek. Podělila se s námi o zážitky ze zákulisí, o své plány do budoucna i nejčerstvějšími emocemi. Nenechte si jej ujít!

Rozhovor s Adélou Rezkovou najdete ZDE.

Zdroj: Anastasija Žur, redakce SUPORT.cz

 

Komentáře