Že sex prodává, je známý fakt. Podnikavci a internetoví spekulanti jsou si toho vědomi, a to je jeden z hlavních důvodů, proč více než jednu třetinu internetu zabírá porno. Lechtivá tématika obecně lidi táhne, potvrzuje to i žebříček deseti nejhledanějších slov na Seznamu za rok 2013. Do první desítky se probojovaly hned dva zástupci této kategorie (viz. ZDE). Dnes ale nebude řeč o pornu, nýbrž o sexbyznysu obecně. Do tohoto odvětví se řadí i obchody s erotickými pomůckami. O tom, jaké to je provozovat internetový sexshop jsme si povídali s Vojtou Slámou, který svůj podnikatelský záměr začal realizovat už na vysoké škole.

Vojto, vzpomenete si, kdy vás poprvé napadlo, že budete podnikat?

Už na gymnáziu jsem si přivydělával tvorbou webových stránek, neměl jsem však živnostenský list, takže jsem fakturoval na starší bratry. Návštěva živnostenského úřadu tedy následovala (s lehkou nadsázkou) hned jak jsem se probral z narozeninové oslavy. Ze začátku šlo pouze o jednoduché stránky pro firmy ze Zlína a Otrokovic. Vše jsem se snažil dělat poctivě, takže klientů stále přibývalo. Při výběru vysoké školy už bylo jasné, že IT, konkrétně webařina bude mým oborem.

Jak jste se tedy od programování dostal až k provozování eshopu s erotickými pomůckami?

Na vysoké jsem nad podnikáním přemýšlel už celkem intenzivně. Jak jsem se do oboru dostával víc a víc, bylo mi jasné, že trendy v IT se mění tak rychle, že než bych stihl rozjet nějaký vlastní projekt, bylo by nejspíš pozdě. Zamyslel jsem se nad tím, co lidi budou chtít pořád, bez ohledu na technologický pokrok nebo finanční krize. Odpověď byla jasná – sex. Proto jsem se pustil do programování svého prvního sexshopu.

Současně se věnujete i poměrně zajímavému projektu Vibrátory.net. Dá se říct, že tak trochu šíříte sexuální osvětu. S jakým záměrem jste tento magazín zakládal a jakým směrem se bude váš magazín dále ubírat?

Jakmile se první a posléze i druhý sexshop zaběhl, říkal jsem si, že tomu stále něco chybí. Na českém internetu chyběl kvalitní magazín se sexuální tematikou. Na velkých publicistických serverech se totiž dokola omílají ty samá témata – sex a vztahy. Chtěl jsem něco neobvyklého. Proto vznikl magazín Vibratory.net.

 

vibratory.net

Snažíme se držet vysokou laťku a sledovat aktuální trendy ze světa erotiky.  Píšeme například o erotických pomůckách, které dokáží propojit milence přes internet, o různých erotických aplikacích pro smartphony nebo o hyperrealistických silikonových pannách. Ty jsou tak dokonale zpracované, že se do nich dokonce muži zamilovávají a žijí s nimi v partnerských svazcích.

Momentálně čeká magazín Vibrátory.net redesign a kam se bude dále vyvíjet, záleží hlavně na našich čtenářích a pak také na redaktorech.

Vraťme se tedy k prodeji erotických pomůcek. Existuje vůbec někdo jako typický zákazník sexshopu?

Typický zákazník sexshopu je mýtus. Erotické pomůcky nakupují jak muži, tak ženy, mladí, staří, tlustí, tencí. Erotika zkrátka zajímá úplně každého a v dnešní době už nemusíme čelit žádným předsudkům, lidé jsou otevření všemu možnému. Kdybych měl jmenovat nejoblíbenějšího zákazníka, byly by to různé profesionální dominy a bdsm studia. Tito zákazníci jednak odebírají různé libůstky, jako jsou pranýře, latexové oblečky, sexuální stroje apod., a současně ve velkém množství. Každého podnikatele nejvíc potěší zákazník, který hodně nakoupí a ještě se vrátí.

Krom dlouhých chvil strávených prací máte určitě čas se i pobavit, podělíte se s námi o některé veselé příhody z provozování internetového sexshopu?

Jsme sice internetový obchod, ale přijímáme objednávky i po telefonu a v naší provozovně, takže o kontakt s lidmi a vtipné příhody s nimi nemáme nouzi. Například k nám chodí pánové, kteří nakoupí třeba 3x úplně stejný vibrátor. Jednou je mají pro dcery, aby se nehádaly, podruhé zase pro milenky, aby nemuseli přemýšlet, co které pořídili.

Jednou k nám do sexshopu přišel sochař, který vytváří skulptury postav. Objednával opakovaně v poměrně velkém množství silikon Cloneboy na odlitky penisů (mimochodem, velmi oblíbený produkt). K čemu toho potřeboval tolik, opravdu netuším, nejspíš chystal nějakou velkou výstavu pánských přirození.

Nebo si vzpomínám na paní, která nám poslala několikastránkový dopis popisující velmi podrobně její sexuální zážitky s naším vibrátorem. Svou vyčerpávající intimní zpověď zakončila slovy, že i když několika orgasmů s tímto výrobkem skutečně dosáhla, spokojená není a žádá peníze nazpět.

DSC06782-small (1)

Co byste na závěr vzkázal zlínským studentům?

Pokud chcete podnikat, vysokoškolská studia jsou nelepším obdobím, kdy začít. Okolo najdete spoustu chytrých lidí, mezi zkouškovými obdobími je dostatek času. Navíc teď všude vznikají podnikatelské inkubátory. Kromě toho, že tam je pro začínající formy výborné zázemí, nemusíte řešit spoustu věcí, které třeba mně osobně hodně ubíraly čas. Velkým plus je i ta atmosféra v nich – je to hodně motivující prostředí.

Zdroj: Vojta Sláma, redakce SUPORT.cz

 

Komentáře