To se takhle člověk jednou probudí, zamyslí a napadne ho, že vlastně nespí doma, ale z krásného bezesného spánku ho budí stisk ramene rukou, která mu několikrát včera donesla onu medicínku mezi námi tak oblíbenou. Na(ne)štěstí pro vás neležíte ve špitále s asistencí krásných rukou sestřičky, ale to se vás jen barman snaží dostat z hospody, protože chce opravdu už v těch 6 ráno zavřít. Právě protože trávíme tolik času v různých barech, hospodách a dalších typech restauračních zařízení, myslím, že by se hodil malý průvodce tím, co kde je, kolik to stojí, za co to stojí a prostě tak něco.

sleep 

Jednou za čas se pokusím vyplodit nějakou tu recenzi na nějaký podnik ve Zlíně, což samozřejmě obnáší to, že jej budu muset navštívit a ochutnat vše, co se dá. Proto pokud by se  kdokoliv z vás chtěl se mnou podělit o zkušenosti z jiných míst, tak samozřejmě není problém a při průzkumu dalšího místa to můžeme probrat. Samozřejmě si musíme říct, co nás v hospodě zajímá. Hodnotit se bude nápojový i jídelní lístek, pak se mrknu na ty, kdo to tam nosí, jestli jim náhodou do pivka neukápla slina nebo vlas mezi hranolky. Zajímat mě taky bude, jestli jim tam náhodou nevisí obraz Stalina nebo jiná zhovadilost a jak to tam celkově vypadá. Následně prověřím jestli se nebudu muset pocestě tam prodírat plotama nebo romským ghettem. No a podle toho jak se mi to bude cele zamlouvat to rychle shrnu do plusů a mínusů na závěr. No ale dost už blbostí, jdeme na první díl.

První štací bude restaurace a bar V PRÁCI, kde se vždy schází slušné počty pivachtivých studentů.

prace

Lokalita

Celá hospoda se nachází v suterénu hotelu Ondráš na Kvítkove, což je ve Zlíně ulice proslulá vyšší koncentrací barů. Je to sice v centru, ale daleko od všech klubů, takže se musíte před přesunem posilnit více, aby nehrozilo vystřízlivění. Cestu vám může zpříjemnit fantastický kebab od turka na rohu, dávejte ale pozor, protože nejednou jsem trpěl při pohledu na totálně zaliskanou bundu od šťávy. Zpět k Práci. Místo je fakt v klidu a dostupné, takže za mě 8 z 10.

Interiér

Prvním problémem jsou schody. Při vstupu je to výborný indikátor toho, jak na to jste s rovnováhou, na zpáteční cestě je to pro některé neřešitelný úkol a konečná stanice. Kapacita je opravdu velká a v klidu si tady sedne přes 150 lidí. Všude jsou pohodlná křesla nebo vyšší židle, případně boxy. Práce je výborné místo na sledování sportovních akcí a jiných přenosů. Všude jsou televize a při větších akcích i plátno. Pokud chcete více soukromí, můžete si za mluvit salónek, kam se vejde skoro 30 lidí. Celkově místo působí pohodlně, ale má spoustu vad na kráse a jde vidět, že se tam opravdu otočí hodně lidí a málo uklízeček. Zahrát si můžete i fotbálek, který často překvapí nefunkčním světlem, chybějícím hráčem nebo jinou záludností. Vynikající je jukebox obsahující snad všechny songy od Evy a Vaška po Bena Cristovaa. Je to fakt dobré místo, ale ma to své mouchy. 8/10

Nápoják

Práce je podnik zaslíbený pivu. Nabídka se mění přibližně co půl roku, i když klasiky jako Polička 11 zůstávají. Víno je naopak průměrné a někdy ne moc dobré. Cenově jsou pivka i víno (2dcl) oproti konkurenci níže a dáte si tu skvělé kousky pod 30,- Naopak za panáky si připlatíte, proto je lepší zůstat u kryglu. Pro milovníky drinků žádné zklamání a pokud chytnete dobrého barmana, tak vám pod stovku namíchá skvost. Pokud V práci pít, tak pivo. Jo a to si můžete točit sami v jednom ze 4 boxů!!! 8/10 (pivo 10/10)

Jídelák

Mimo dobré pivko se V práci můžete i slušně nadlábnout. Od polévek, jejichž druh se mění skoro každý den, se můžete zakousnout do těstovin, kuřecích, vepřových nebo hovězích steaků na různé způsoby atd.. Za stovku v menu najdete kuřecí nebo vepřový burger. Nebudete z něj u vytržení, ale ani zklamaní, takový průměr. Jídlo je tu opravdu fajn a do 14 si můžete dát meníčko za normální cenu (85,- a výš). Večer se ovšem vaří jen do 21-22, ale pokud se znáte s někým z obsluhy, můžete jej dostat při velké prosbě hranolky nebo něco podobného. Jídlo je zde opravdu výborné a za solidní cenu. 9/10

Obsluha

Kámen úrazu a hlavní problém hospod je obsluha. Vzhledem k tomu, že jsem V práci jedním z barmanů mohl bych napsat, že je tam obsluha špičková. Bohužel to není úplně pravda (pokud pracuju, tak to pravda je). Personál se tam střídá jak na běžícím páse a kvalita je proměnlivá jako islandské počasí (pozn. red. islandské počasí je velmi proměnlivé). Někdy je personálu opravdu málo, a i když se snaží, nemají šanci obsloužit včas všechny pijany. Většinou je vše v pořádku, ale někdy se stává, že na pivo čekáte déle a nebo jej nedostanete vůbec. Všechno je opravdu jak kdy. Nebudu už déle střílet do svých řad. 8/10

No a jak to všechno dopadlo celkově?

waiting

V PRÁCI

Je to opravdu super místečko na akci s tvojí bandou a spokojení budou i náročnější štamgasti.

PLUSY

  • dobré pivo
  • příznivé ceny (mimo panáky)
  • kapacita
  • jukebox, fotbálek a TV
  • salónek

MÍNUSY

  • vady na kráse interiéru
  • vzdálenost od klubů
  • vysoké ceny panáků
  • proměnlivá obsluha

Celkově 8/10

woooow

No a to je konec pro dnešek. Kontakt na podnik je v odkazu (viz cca 6cm výše). Kontakt na mě není žádný, takže kdybyste měli nějaké nápady na další recenze nebo chtěli jen tak hodit řeč, tak do komentů.

Zatím zdarec!!!

Barmanský guru Procopo

Zdroj: Redakce SUPORT, Procopo Pyszko

 

Komentáře