Dámy a pánové, reprezentujeme! Konkrétně jsme už doreprezentovali. Byly to perné 4 dny, které jsme zvládli s grácií. Rozdávali jsme kávičku plnou UTB lásky, věštili jsme s Jolandou osudy středoškoláků a poslouchali snad tu nejotravnější znělku z našeho ÚTéBáckého spotu.

A ano, ani v Brně naše zlínská nátura nezklamala. Prezentace na punk a výživné společenské večery jsme zvládali lépe než Karel Gott sbírání slavíků. To jsme vážně nečekali.

DSC_0126

Morda lidí

Na akcích podobného rázu si celkem rychle uvědomíte, jak moc nemáte rádi lidi, protože právě zde cirkuluje tak neuvěřitelné množství po vzdělání lačnících středoškoláků, až se z toho obrací kufr. Právě zde se i ten největší extrovert stane nasraným introvertem. Ale po prvním dni naprostého šoku si na to zvyknete, zapnete mód „Fuck it all, just smile!“ a všechno je zase v normálu.

DSC_0119

Vařit kafe je zlo

Hned první minutu mého pobytu na veletrhu jsem byla nucena řešit dilema, co budu celé 4 dny dělat. Má volba byla celkem jasná. Vařit kafe! Neomezený přísun kávového moku a silné, až dechberoucí aroma? To chceš!

Stačila hodina. Kafe zdarma = řada lidí až do Vietnamu. Ale to by se dalo zvládnout s grácií, kdyby za vámi nebyla televize, kde by nonstop neběžel spot univerzity s tou nej**** znělkou, kterou normální nefetující člověk nevymyslí. Tímto bych chtěla autorům spotu velice poděkovat, požádat je o jména do komentáře a adresu jejich bydliště. Ráda bych jim tuto znělku přehrávala po zbytek jejich života.

Kradli nám koláčky!

Všichni víme, jak je naše univerzita štědrá. Na Gaudeamus si připravila pro jejich budoucí srdíčka výborné tvarohové koláčky, které sice vzhledově vypadají jako od Ládi Hrušky, ale chuťově jsou jako od Polreicha! Každý se tak může ke kávičce zakousnout do tohoto gastronomického zážitku.

DSC_0049

Všechno je fajn! Až do chvíle, kdy ke stánku příjde 60 letý děda (zajímalo by mě, co bude studovat), začne žvýkat takovým způsobem, že se půlka koláčku valí ven a při odchodu nenápadně shrábne ještě dalších 5 do igelitky Univerzity Karlovy.

Možná si říkáte vrchol drzosti! Ale ne, lidská drzost nemá hranic. Stojíte takhle, usmíváte se, vaříte kafe a najednou přijde týpeček, který si veme celý talíř koláčků a odejde. Bez komentáře.

Prezentujeme grumpy studentům

Udržovat oční kontakt s publikem při prezentaci je základ kvalitní prezentace. A já se snažím. Snažím se hodně. Usmívám se, v noci nespím, protože vymýšlím fórečky! Ale tolik výrazových hejtrů na jednom místě se snad nevyskytuje nikde! No hope tady.

DSC_0537

Ale UTB lidi jsou fajn!  

Když jste se prodrali těmi zástupy grumpy středoškoláků, kteří nám kradli koláčky, dostali byste se do naší oranžové Mekky. Máme ten nejkrásnější stánek s těmi nejusměvavějšími lidmi na celém veletrhu. Za každou fakultu byli vysláni 2-4 misionáři. Naše paní ze studijního byly ochotné, všechno vysvětlily a snažily se maturanty motivovat. Myslím si, že naše škola bude natřískaná k prasknutí.

DSC_0068

Možná to tak nevypadá, ale my študáci jsme si to i přes všechny nepokoje užili. Byla tam skvělá banda lidí, kteří opravdu reprezentovali naši školu takovou, jaká je.

Tady je ještě svět v pořádku.

Vaše UTB.

DSC_0497

Zdroj: Redakce SUPORT, Anastasija Žur