Běžící namrdaní lidé po zákoutích Jižních svahů. Ztracená slečna ptající se na nejbližší vlakovou zastávku v hospůdce na Zálešné. Pivo na EX a rovnou zpět. Pivní Spirála je zlo, ale zlo, které máme rádi už 20 let a neustále se k němu vracíme. 

Už zítra, opilci. A já si dneska odchytla letošního hlavního organizátora Pivní spirály, Honzu Smolena. Jak to všechno letos bude? 

 

Jak ses k organizaci Pivní Spirály vůbec dostal?

Popravdě to by zajímalo i mě 😀 Ale asi díky tomu, že mám rád pivo, loni jsem ji absolvoval jako soutěžící a už jsem organizoval menší event Mafiusi di la Zlín, takže menší zkušenost by tam byla. Nebo možná nikdo jiný nechtěl 😀

Honza Spolen

Honza Smolen, letošní organizátor a účastník minulé Pivní Spirály.

A vůbec, jak dlouho Pivní Spirála už funguje?

Spirála je možná starší než někteří soutěžící. Letos slavíme krásné jubileum 20 let.

Tak když jsme u toho vzpomínání, jaký je tvůj nejkurióznější zážitek z předešlé spirály?

Kdybych si jí pamatoval celou, dokázal bych možná říct něco pořádného 😀 Takhle se mi vybavuje jen běhání mezi zahradami na lesní čtvrti.

Spirála je každoročně dost navštěvovaná akce. Proč si myslíš, že je tak oblíbená?

Každý rád hledá výmluvu jít na pivo, tak tady má skvělou příležitost za nasávání i něco vyhrát. Hlavně je to akce, které je unikátní a je to skvělý zážitek. Neříká se jen tak, že ten student, který neběžel spirálu, jakoby nebyl.

995867_606352076070888_437033424_n

Minule to bylo divoké.

Dobře a letošní rok jako superhrdinové? To mi vysvětli.

Přemýšleli jsme jak pojmout letošní spirálu. Loňské téma byli skauti. Řekli jsme si, zkusíme to trochu jinak. Každý kdo zvládne oběhnout 10 hospod, dát si 10 piv, je ve svém nitru takový superhrdina, proč tak rovnou nepojmout celou spirálu. Navíc co si budeme povídat, kdo dneska nezná aspoň nějaký superhrdinský film.

A to běhání mezi hospodami taky není jen tak! Takže kde všude budou pijani běhat?

Letos opět 10 hospod a budou všude po Zlíně! Takže si pořádně zaběhají 😀 Přesně říci ještě nemůžu, ale aspoň trošku přiblížím – Otrokovice, Příluky, Jižnáky, Lesní čtvrť, Malenovice, centrum.

Afterparty, bude? Kdy, kde, co?

Bude :-D. Letos v malebném klubu Musicland od 21:00. Tam nás čekají skvělý 3 Dj‘s a živá kapela, až z daleké Opavy dorazí Linkin Park Tribute.

Pití bude, a co nějaké svačinky pro soutěžící?

Ano i ne. Letos bohužel svačinky na cestu nebudou, za to se však mohou závodníci posilnit v Barty’s food, kde na ně čeká speciální nabídka tři cheesburgery za cenu dvou. Akce je samozřejmě pro všechny studenty, stačí předložit studentský průkaz. Já osobně se tam zítra stavím určitě 😉

A na závěr, jakož to účastník minulé spirály, máš nějaké rady pro letošní hrdiny?

Protáhnout nohy a promazat žaludky!

Takže zítra na oběd pěkně promaštěné vepřové a večer se uvidíme, snad si na sebe i vzpomeneme. 😉

Více informací na FB události.

Zdroj: Redakce SUPORT, Anastasija Žur

 

Komentáře