Krutý přechod z podzimu na zimu předznamenává kolapsy dopravy, zasněžené cestičky, které budeš muset odhrabávat a zmrzlé ruce kuřáků, kteří se v co nejkratší době snaží do svého těla narvat, co nejvíce nikotinu, aby jim to vydrželo nejlépe na celou zimu. Ale to není všechno. Na konci zimy už začnou strašit státnice a hlavně to předznamenává konec vysokoškolského řádění pro spoustu lidí. Práce, sňatky, rodiny a tak. Zůstanou vzpomínky, které se ti doslova vpálily do paměti.

Pokud v následujících měsících potkáte na ulici dospělého chlapa s ubrečenýma očima, není to tím, že ho poslala do háje jeho dívka. Bude to páťák, který si uvědomil, že jeho radovánky skáčou do hrobu a není cesty zpět. Už bude absolventem.

Každý jsme prožili nebo prožíváme výšku jinak. Ale jsou věci, které máme společné. Na co tedy nikdy nezapomeneme, my tady ze Zlína?

 
Zlín

Cihla sem, cihla tam. Cihla všude! Malebné městečko pana Bati je příznačné svou cihlovou roztomilostí. Velká koncentrace hospod v centru města, zabijácká cesta Zlín-Otrokovice s miliardou zastávek a hlavně všechno na dosah ruky.

Město Zlín, od slova Zlo, nedostalo svůj název jen tak. Vždy překvapí tím, jaká zvěrstva se tady dějí. Počínaje Vítáním praváků, konče bytovýma akcičkama s těmi nejrůznorodějšími individuy, která kráčí po kachličkách Zlína.

zlinLidi

Nerd, hipster, modelka, zde najdeš vše, co je třeba. Spousta studentů! Několik lidí, co opravdu nemůžeš ani vygrcat. Pár přátel na celý život, se kterými se vždy vrátíš do časů vysoké školy.

Učitelé, kteří tě nechali nejednou se zapotit u zápočtu, ale i ti, se kterými jsi skočil na pivko. Jo, těch lidí bude hodně.

Přednášky

Já osobně si dávám každý semestr za cíl to, že konečně na ty přednášky začnu chodit! Dojdu poctivě na tu první a je to pro mě unikátní místo pro to, abych si zdřímla. Pak uznám, že pohodlnější spaní je v posteli a tímto moje šprťácké odhodlání končí. O zkouškovém se mlátím do hlavy, proč jsem se další semestr na to opět a znova vykašlala! A začíná nekonečný boj s látkou, které naprosto nerozumím.

Zkouškové

Všechno to začalo maturitou na střední, kdy sis říkal, že nic horšího nemůže být. Pokud to nezvládneš, zhroutí se ti celý svět, budoucnost půjde do kelu a skončíš jako školník či uklízečka odlepující žvýkačky z pod lavice. A pak přišla vysoká škola…

Zkoušky obdobné jako maturita. Jen ty pocity jsou jiné, protože existují přece opravné termíny! Učení se noc před zkouškou. Naprostá rezignace. Prokrastinace. A nakonec se sejdete, vy zoufalé bytosti, u pivka a říkáte, jak je to v prdeli. Následné každodenní čekování stagu, jestli jsou tam už známky. Každodenní modlení se za Ečko. A pak oslavné zvolání „JO! Mám to!“ „Za kolik?“ „To je jedno!“ Ono to vždycky nějak vyšlo.

Účasti na sportu

10! To bylo to magické číslo, které tě strašilo po nocích týden před koncem semestru. Sportovní aktivita mladých lidí v půlce prosince a května narostla ve Zlíně do kosmických výšek!

A naše povinné plavání, to je úplně jiná kapitola. Nejvíce času lidé tráví nad tím, že vymýšlí jak se z toho vyvlíknout! Samozřejmě se to povede jen hrstce vyvolených, kteří mají ve svých rodinách doktora nebo jiné úředně mocné známé. A ten zbytek je odkázaný k vodním radovánkám. A aby to bylo veselejší, v půlce semestru vyfasuješ ploutve a jedeš si „delfínové vlnění“ a pak celého motýla, při čemž většina lidí vypadá jako topící se mořský koník.

Byt / koleje

Tvůj vysokoškolský příbytek prožíval vše s tebou. Chystání se na epické party, stresy před zkouškovým, lásky i nelásky, slzičky kvůli mrtvému křečkovi…. Na ten se jen tak nezapomene. A už vůbec ne, pokud se tvůj byt nacházel na Jižňácích! Štreka jak kráva a za odměnu ještě kopec, který je tak dlouhý, že si radši usteleš venku na lavičce.

Party

Divoké skotačení na parketu Flipu, šílené opíječky v Golemu a dojezd v Synotu. Přivítání nového dne s východem slunce, kdy tvé znavené nožky konečně míří domů.

Každý z nás má hned několik nezapomenutelných večerů. A  na jednom z nich ses třeba dal dohromady se svou osudovou láskou, pozvracel si bouchače nebo usnul na supermana v plné hospodě. Tady nechť už pracují vaše vzpomínky. Takže na jakou party nezapomeneš?

Kocoviny

Nezapomenutelná bude i slečna kocovina, která se každé ráno po party kradla k tobě do postele a snažila se ti dostat přímo do hlavy. Bohužel se ji to ve většině případů podařilo, ač ses bránil, leč síly stačily. Byla tam! V celé své kráse! Kruhy pod očima, totální zničenost a hlavně absence jakéhokoliv přemýšlení pro následujících 24 hodin.

Pocit, že to máš za sebou

A ten úplně poslední pocit co tě ještě čeká, je to, že už to máš za sebou…. Předají ti diplom, na který budeš hrdě koukat. Maminka utře slzičku, táta tě poplácá po rameni a babička ti upeče oslavný dort s nápisem „Gratulujeme!“

A je po všem. Nebo ne? NE! Protože přijde další část tvé životní telenovely. A díky bohu, ty jsi režisér. Takže ať to stojí za to!

Tečkou za tím vším je blížící se Poslední party. Tak udělej místo tečky vykřičník! Udělej si svoji Poslední party takovou, abys na ni nikdy nezapomněl! A já ti s tím moc ráda pomůžu. Takže se uvidíme v úterý 9. prosince v 20:00 na promítání Sincity a pak rozohníme parket v 22:00 a to vše v Musiclandu.

A jen tak mimochodem, protože se nám bude po tobě stýskat a jsi vlastně vycházející elita, máme pro tebe nachystaný naprostý luxus! V centru tě společně s kamarády nabere taxík a odveze tě zdarma až do Musiclandu! Více informací tě čeká na události ZDE.

Vytvoř si tu poslední nezapomenutelnou vzpomínku….

A těm posledním měsícům vysoké dej co nejvíc!

Zdroj: Redakce SUPORT, Anastasija Žur

 

Komentáře