Už uběhlo spooooustu času od úterního reggae-ska masakru, který se spáchal v Music landu. Hlavními pachateli byli dva zahraniční hudebníci. Konkrétně již jednou ve Zlíně proviněný pachatel Rocky Leon. Tentokrát si však s sebou přivezl ze Salzburku i parťáka, záludného pianistu Fabiho. Hudební přečin byl spáchán pečlivě. Trval neuvěřitelné 2 hodiny a oběti byly velké. Padlo velké množství tanečníků, fanoušků i sličných slečen, což bylo znát na množství prodané vody na baru. Byl to opravdu vyčerpávající večer…

Výslech byl povinností. Použila jsem přátelskou nátlakovou metodu a bylo to něco šíleného. Výslechu se účastnili oba dva neřádi, Rocky i Fabi. Spousta materiálů, hudebních vsuvek, které se nedají ani předat, ale tak pokusím se vám to v následujících řádcích co nejvíce přiblížit. Enjoy 😉

 

Tak jo pánové, o čem se budeme bavit?

FABI

Pojďme si pokecat o tom, jak špatná je nová série South Parku.

ROCKY

(smích) South park stál fakt za prd.

Ale to zas jako pozor, poslední sérka s Lorde „I am Lord, ja ja ja…“ byla skvělá…

ROCKY

No když už o tom mluvíme, tak mi to připomnělo, že bychom měli udělat cover verzi Royals od Lorde. První část budeme zpívat harmonicky, tam tam tam tam tadada tam tam a potom tam hodíme vsuvku „I am Lorde, ja ja ja…“

(Dlouhá smíchová pauza a podrobná diskuze o reálné podobě songu – pozn. red.)

Výborné! A teď bychom mohli přejít k něčemu konstruktivnímu. Jak jste si užili dnešní koncert? Byl to váš druhý koncík ve Zlíně, první byl v rámci festivalu Busfest. Takže jaké máte dojmy z koncertování v našem malebném městečku?

ROCKY

Já si to užil. Jo, a hodně. Ten předešlý byl o něco zajímavější. Ten v tom buse. Bylo to naprosto šílené. Ono to vlastně ani tak úplně nejde, hrát v buse. Řidič se snažil jet pomaleji, ale ono to nejde ani pořádně stát natož hrát na kytaru a přitom všem udržovat ústa u mikrofonu aniž by ses něčeho přidržoval.

Rocky Leon na Busfestu 2014

Rocky Leon na Busfestu 2014 (FOTO: Petr Novák, www.noxphoto.cz)

FABI

Dnešek byl takový více o improvizaci. Dneska jsme totiž poprvé hráli společně na veřejnosti a já osobně jsem si to strašně užil. To byl asi taky důvod, proč jsme na stagi vydrželi hrát přes dvě hodiny. A lidé se pořád bavili, takže koncert hodnotíme určitě pozitivně.

Slyšela jsem, že jste dneska měli nějaké potíže s autem. Co se ksakru stalo?

ROCKY

No, dnešek byl fakt dlouhý den. Když jsme měli už vyjíždět,  auto nechtělo nastartovat. A já jsem věděl, že se mu nebude chtít ani za hodinu, protože byla vybitá baterie. To proto, že před pár týdny, posledně, co jsem používal auto, jsem na pár hodin nechal otevřené dveře, takže světlo uvnitř vysálo baterii. Auto ve městě nikdy nepoužívám, všude jezdím na kole. Takže jsem si dneska půjčil auto od mámy, propojil svoje auto s máminým a moje auto vyšťávilo máminu baterii. No a pak jsme stejně museli volat servis, čekali jsme pár hodin, když nakonec přišli. A pak jsme rychle naskočili a museli jsme absolvovat 7-mi hodinovou cestu ze Salzburku.

 A dneska tady teda hrajete společně poprvé?

ROCKY

Úplně poprvé! A tak není to úplně pravda, hráli jsme samozřejmě před tím v mém pokoji.

FABI

Jo jo, před tím jsme trochu cvičili, ale bylo to poprvé, co jsme hráli před kýmkoliv jiným. Napadlo nás, že by to mohl být dobrý nápad vytvořit show a fakt jsme se na to těšili! Společně tvoříme od září. Hrajeme jen tak, z vášně k hudbě. Párkrát jsme hráli na takových víkendových jamech v místních klubech a tak jsme si řekli, že bychom mohli vytvořit tandem a spolu hrát celý koncert.

Tak když jsme u vašeho společného hraní, jak jste se vůbec dali dohromady?

ROCKY

Chodili jsme společně na výšku. Stali se z nás dobří přátelé hned v prvním ročníku. Spolupracovat jsme vlastně začali až po výšce.

FABI

Chodil jsem s jeho bývalkou, tak jsme se vlastně poznali. (smích)

Rocky Leon opět ve Zlíně na prknech Music Landu

Rocky Leon opět ve Zlíně na prknech Music Landu (FOTO: Petr Novák, www.noxphoto.cz)

Díky Busfestu sis vytvořil zástup fanoušků tady ve Zlíně! Myslím, že tvoříme celkem slušnou fanouškovskou bandu.

ROCKY

No, jako určitě! Ale překvapivě mi nejvíce fanoušků přibývá v Rusku. V době, kdy jsem poznal Fabiho jsem se z ničeho nic stal ne slavným, ale v určitých kruzích mou hudbu lidé znali. A to právě v Rusku! V té době jsem cestoval po severní Americe a postupně i po celém světě. Využíval jsem couchsurfing na přespávání, hrál jsem na ulicích, abych měl nějaké prachy na jídlo. Vznikla řada videí od cizích lidí, co mě viděli hrát. A jedno konkrétní, kde jsem na lodi, cestoval jsem zrovna z Vancouvru do Washingtonu a díky této nahrávce jsem si vytvořil celkem slušnou základnu fanoušků v Rusku. A pořád se rozrůstala, přicházely mi denně maily s prosbou, abych navštívil Rusko.

FABI

To je šílené! Jel si do Améru a stal ses slavným v Rusku!

ROCKY

Jo! Jel jsem z Rakouska, tisíce kilometrů na západ a slavným jsem se stal o bilión kilometrů dál na východě!

Takže Rusko. A už si tedy vyhověl prosbám a navštívil východní kraje?

Ano. Dvakrát jsem tam byl na vlastní triko a tam jsem si uvědomil, že potřebuju pomoc, abych byl schopen udělat fakt dobrou podívanou. Kolem koncertů je spousta organizování, aby to stálo fakt za to. Já studoval audio produkci, Fabi studoval filmovou produkci a měl spoustu zkušeností se světly. Takže vlastně dneska to není poprvé, co spolu pracujeme. Jezdil se mnou na koncerty i dříve. Ale jako technik, manažer a všechno možné. Na prvním koncertě v Plzni, kde se mnou byl, mi vytvořil tu nejlepší světenou show, co jsem si uměl představit! Jo tak potom jsem mu řekl, že se mnou jede i do Ruska. V Rusku jsme byli společně už 4x a to všude možně. Bylo to asi 20 měst.

FABI

….Hudební vsuvka…

„Sant petersburg, Uuuulijanovsk, Tadada lalal ya everywhere. In all over the place. But there was no place like Zlín. Ja ja jaa…“

A co Salzburk? Působíte společně i tam?

ROCKY

Tam hlavně! Hrajeme společně na pravidelných jamových večerech, co máme v Salzburku každý týden. Je to místo, kde se scházejí skvělí hudebníci a jen tak improvizují a užívají si to.

FABI

Máme štěstí, že žijeme v Salzburku. Salzburk je výchozím bodem pro mnoho hudebníků. Právě díky tomu, že mnoho muzikantů začalo právě tady, tak se sem i rádi vrací. A my máme to štěstí je potkávat, dokonce si s nimi i zahrát. Mají na nás velký vliv.

No a jak si představujete svou spolupráci dál? Budete tvořit hudbu, film nebo si navzájem chodit s bývalkama?

ROCKY

(smích) No chceme hlavně dát více energie do naší společné hudební tvorby. A Fabi, ten už ve filmovém průmyslu je aktivní a má plno kontaktů, které bychom mohli zužitkovat.

FABI

Určitě plánujeme udělat profesionální videoklip.

ROCKY

No já to neplánuju, nerozumím tomu, ale Fabi, to je jiná. Ten umí spoustu věcí. Je velmi multitalentovaný.

 

Za tento večer děkujeme Nicalus vodce, díky níž se akce konala a samozřejmě všem zaměstnancům Music Landu. A já doufám, že jste si tento nekonečně dlouho hrající pár v úterý užili a sejdeme zase na dalším hudebním masakru. Nějaké tipy?

Zdroj: Redakce SUPORT, Anastasija Žur

 

Komentáře