Plesem teď žije celý Zlín. A není divu! Přesně za týden totiž celá akce vypukne. To je nějvyšší čas si sednout na pokec s manažerkou Reprezentačního plesu UTB, Denisou Velešíkovou. Tato nesmírně schopná slečna studuje třetím rokem Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Fakultě humanitních studií ve Zlíně a taky tři roky působí ve Studentské unii UTB. Jak vlastně přišla k plesu, co ji všechno ples dal a na co se můžeme těšit? To vše mi vyprávěla Deni u předprodeje lístků. Enjoy 🙂

 

Tak co Deni, jak se cítíš v kůži hlavní manažerky Reprezentačního plesu?

Denisa Velešíková, jedna z organizátorek plesu.

Denisa Velešíková, jedna z organizátorek plesu.

První věc je, že nejsem rozhodně jediná řekněme hlavní manažerka plesu.Jsme tým o čtyřech lidech a myslím si, že nejde říct, že by jeden člověk byl hlavní manažer. Nicméně jsem byla zvolena jako styčný důstojník za Studentskou unii. Druhým, takovým článkem mezi univerzitou a studenty, je pan Miroslav Procházka (ředitel Kolejí a Menzy UTB, pozn. red.), který zařizuje ohromnou spoustu úžasných věcí, ve kterých bychom se bez něj utopili. Je to skvělý člověk.

Tak to vám ten tým pěkně šlape! A jaké jsou tvé dojmy z nadcházejícího plesu?

Takové nedočkavé. Hrozně se těším. Doufám, že to dopadne tak, jak si všichni přejeme. Že si to všichni společně užijeme a že ten večer proběhne tak jak má.

A tak pojďme se vrátit na úplný začátek. Proč ses vlastně rozhodla dělat ples?

Já vždycky tak nějak tíhla k těmto v uvozovkách slušnějším akcím, nejenom k parties a tak. Navíc jsem i dlouhou dobu tančila společenské tance a pohybovala se po plesech. Takže to byl jeden z mých snů, dělat Reprezentační ples UTB. Je to i něco, co bych chtěla dělat do budoucna.

Letošní téma je benátský karneval, což je něco úplně jiného, než minulý rok 30. léta. Jak toto téma vlastně vzniklo?

Přišlo to už po loňském plese, takže myslím si, že téma karneval v Benátkách a škrabošky byly zvoleny tak někdy v dubnu, květnu. Takže máme skoro už rok zvolené téma a rok na tom nějakým způsobem pracujeme. Je velmi těžké navázat na 30. léta, což bylo téma minulého plesu a bylo úžasné. Chtěli jsme vymyslet něco aspoň stejně dobrého. Nechtěli jsme jít podle časové přímky, že by dalším tématem byly šedesátky, osmdesátky a tak. Takže jsme potřebovali něco úplně jiného a Benátky se nám zdály jako nejlepší volba. Mně osobně se s tímto tématem pracuje skvěle.

Letošní vizuální zpracování plesu (Autor: Petr Belák)

Letošní vizuální zpracování plesu (Autor: Petr Belák)

No minulý rok byla laťka nastavená hodně vysoko. Neměla jsi ze začátku z toho tak trošku strach?

Já si myslím, že takový ten zdravý strach je v něčem velmi příznivý a dobrý. Samozřejmě, že máš strach z toho, že to nebude tak dobré jak loni. Nicméně se snažíme, aby byl aspoň tak dobrý jako minulý a pokud to bude o něco lepší, budeme jen rádi. Určitě se snažíme nastavenou laťku udržet a budeme rádi, když se to podaří.

No a masku už máš vybranou?

(Smích) Masku už mám. A mám ji už docela dlouho. Byla to v celku rychlá volba. Věděla jsem barvu svých šatů a k tomu jsem jen doladila masku. Takže to byla rychlovka. A kdo z vás ještě masku nemá, může se ji pořídit 18. a 19. února v prostorách rektorátu.

Teď se zamysli. Kdybys měla vybrat tři nejvíc über cool věci, které nás čekají v rámci plesového večera, co to bude?

Určitě to bude moderátorka Andrea Kerestešová, která je herečkou a modelkou. Je strašně sympatická a milá. Původně jsme měli vytypovaných asi 40 moderátorů, to jsme nakonec zkrouhli na top 10, kteří by nám nějakým způsobem do tématu zapadli. Z toho vyplynula jako jasná favoritka slečna Kerestešová. Navíc máme velký mužský ansámbl, většina vystupujících budou chlapi a tak bude Andrea krásnou ozdobou večera.

Nádherná moderátorka Andrea Kerestešová (FOTO: www.fuuz.cz)

Nádherná moderátorka Andrea Kerestešová (FOTO: www.fuuz.cz)

Jako další je určitě samotný hudební program, který je tvořen stejně jako loni Pražským tanečním orchestrem. Pak tam budeme mít zlínské Event Jazz Trio v čele s Rolandem Hamaiem, kteří navodí tu správnou italskou atmosféru. Po půlnoci se můžeme těšit na party, do které se opřou kluci z Top Dream Company, kteří hrají od klasiky až po funky. Myslím si, že to bude taková ta správná tečka za celým večerem. Ale jinak se italská atmosféra bude prolínat samozřejmě celým večerem. Tomu je podřízen i repertoár hudebníků.

Kapela Top Dream Company zahraje na závěr večera (FOTO: www.monstermusic.cz)

Kapela Top Dream Company zahraje na závěr večera (FOTO: www.monstermusic.cz)

A nebude chybět ani taneční program. Opět se představí Dance studio Starlight se svou tematickou choreografií, kterou dozdobí škrabošky. Bude to určitě zajímavé vystoupení, které by mělo navnadit přítomné k tomu, aby se sami pustili na parket. Dalším zajímavým bodem je určitě Freerun Slovakia. Chápu, že se teď všichni leknou, protože každý si představí, jak to do toho tématu nezapadá. Ale my jsme si to zařídili tak, že budou kluci speciálně oblečeni v dobových kostýmech, mají připravenou tématickou hudbu a unikátní choreografii. Myslím, že je to něco jiného, co se jen tak na plesech nevidí. Ano, samozřejmě jsme tam mohli dát klasické taneční vystoupení, ale my jsme chtěli tak trochu zlobit a nabídnout divákům něco jiného.

Netradiční vystoupení skupina Freerun Slovakia! (FOTO: Freerun Slovakia)

Netradiční vystoupení skupina Freerun Slovakia! (FOTO: Freerun Slovakia)

Wow, to vypadá na opravdu nabitý večer. Ale kromě pátečního plesování máme před sebou i spoustu doprovodných eventů. Na co bys nás pozvala?

Doprovodný program je velmi bohatý. Oproti loňsku jsme to ještě trochu rozšířili. Přidali jsme spolupráci s Městským divadlem Zlín. Den před plesem (19. února) mají studenti možnost navštívit divadelní představení Evžen Oněgin za zvýhodněnou cenu a to 1+1 za 69 korun.

Dalším velmi zajímavým a propracovaným bodem je stopovací hra Pod vody Benátek. Hra navazuje na legendu svatého Marka. Hráči se snaží získat pozůstatky svatého Marka a jeho poklad. Přijdou si na své bystré hlavy i sportovci. Jak název napovídá, jsou to takové trochu podvody. První tři vítězné týmy můžou vyhrát lístky na ples, lupeny do kina, a spoustu dalších zajímavých cen. První tým navíc dostane italský nápoj, který by měl být velmi zajímavý. Kdo ví, co to bude (smích).

No a takové překvápko, které jsme zatím nikde nezmiňovali. V restauraci U13 bude týden před plesem v nabídce Benátský jídelníček. Takže každý den bude jedno jídlo z italské kuchyně! Věřím, že si určitě pochutnáte.

A je toho ještě strašně moc! Všechny události najdete na eventech Studentské unie UTB.

Tak doprovodný program jsme zmákli! A já bych se tě chtěla zeptat, ta realizace probíhá už celý rok. Ty a tvůj tým máte za sebou opravdu velký kus práce. Co ses po dobu realizace plesu nejdůležitějšího naučila?

Ples mi určitě dal spoustu zkušeností v oblasti komunikace s lidmi a naučil mě řešit situace s klidnou hlavou. Občas člověk samozřejmě vybouchne, ale nesmí to na sobě nechat znát, protože jako správný teamleader bych měla být naprosto klidná v jakékoliv situaci. Musím říct, že mi to dalo spoustu sebeukáznění a taky jsem si musela začít pořádně organizovat čas. Naučilo mě to vlastně tolik věcí, že to bychom tady byli hodně dlouho, kdybych ti to všechno vykládala.

No a takové zamyšlení na závěr. Byla si celý rok totálně vytížená. Poslední měsíce si myslím, že snad není dne, kdy bys neřešila ples. Co prosím tě budeš dělat, až bude po všem?

No na 21. února mám naplánovaný spánek. A to už dlouho! Hrozně se na to těším. Jak je člověk takový vyhecovaný a namotivovaný v ten osudový večer, tak doufám, že si ve 4 ráno po plese prostě lehnu a úplně v klidu usnu a to s takovým tím pocitem dobře odvedené práce. Chci, aby návštěvníci byli spokojeni, ples si užili a společně s námi vytvořili takové malé Benátky uprostřed Zlína. To bude pro mě největší odměna. A potom konečně začnu psát bakalářku, pustím se do učení na státnice a přijímačky a vrhnu se po hlavě do dalších projektů, které mám rozjeté mimo unii. Těším se na to! Ale na druhou stranu vím, že mi to každodenní řešení plesu bude chybět (smích).

Věřím, že všechno dopadne podle tvých představ! A když už ses mi tak krásně rozkecala, máš nějaký vzkaz na závěr?

Ať už jdete na ples s jakýmkoliv očekáváním, budu hrozně ráda, když si to každý jakýmkoliv způsobem užije. Ten večer doufám, že na sebe budeme všichni příjemní a že se nebudou vyskytovat žádné problémy.

Chtěla bych moc pochválit celý tým, který už je v tuto chvíli vlastně celá unie. Ta spolupráce je tak výborná, že si nemůžu na nic stěžovat. Mám kolem sebe opravdu skvělé lidi, na které se můžu spolehnout, což je v dnešní době vzácnost. Je to absolutně nedocenitelné.

SU tým! S Deni uprostřed.

SU tým! S Deni uprostřed.

 

Já mockrát děkuji za vyčerpávající informace! Držím palce a s vámi všemi se uvidíme na Plese!

Arrivederci!

Reprezentační ples UTB 2015

Zdroj: Redakce SUPORT, Anastasija Žur

 

Komentáře