Není žádnou novinkou, že je Zlín kolébkou mladých umělců a designerů. Nejen to byl důvod k vytvoření módního eventu Dotek, který odprezentuje čtyři nové módní kolekce s/s 2015 a f/w 2015, jež jsou prací studentů designu oděvu UTB ve Zlíně. Pátá, nositelná kolekce doplněná o autorské šperky, vytvořená designéry speciálně pro tento večer bude vydražena a výtěžek pomůže lidem v Pečovatelství a ošetřovatelství Dotek ve Vizovicích. Unikátní večer mladé módy se uskuteční už zítra, 18. února v Univerzitním centru (U13).

Módní event Dotek nabídne návštěvníkům čtyři nové designérské kolekce a jednu speciální kolekci určenou k dražbě. To vše je prací studentů designu oděvu UTB ve Zlíně. „Designeři pro tento rok nejsou svázaní tématem. Kolekci určenou k dražbě spojí do uceleného celku výběr materiálů a látek. Každý designer vytváří vlastní unikátní kousek, který se bude moct přizpůsobit na jakýkoliv druh postavy,“ říká jedna z hlavních manažerek Bára Kubíčková. Letošní vizuální stránku Fashion Show Dotek organizátoři pojali mnohem jednodušeji. „Vytvořili jsme podobu nové, současné Madony, spojili jsme záplavu květů s technickými materiály dnešní doby. Nadpozemskému, nadčasovému obrazu jsme vtiskli novou tvář,“ říká Jan Černý, Art Director projektu.

V rámci večera se uskuteční dražba páté, speciálně vytvořené kolekce, kterou doplní i autorské šperky speciálně navržené pro tuto událost. Výtěžek pomůže lidem v Pečovatelství a ošetřovatelství Dotek ve Vizovicích. Tato nezisková organizace poskytuje pomoc seniorům a lidem, kterým zdravotní stav znemožňuje být samostatnými.

Fashion Show Dotek má za sebou už 2 úspěšné ročníky, které velkým dílem pomohli pečovatelství Dotek. Za dva roky fungování projektu se vydražilo kolem 40 000,-. Letošní rok má však větší cíle. „Letos bychom chtěli vydražit ještě větší sumu a vytvořit kvalitní a konkurenci schopnou platformu pro mladé návrháře, prostor pro jejich tvorbu a nadšení pro věc. Co jiného, než mladá móda bude v následujících letech ovlivňovat módní průmysl,“ říká jedna z hlavních manažerek Linda Machová.

V rámci prvního ročníku se vydražilo 17 100,-. Minulý rok se nesl v duchu origami. Návrháři měli za úkol vytvořit kolekci, která by obsahovala prvky japonského umění. U této příležitosti se vydražilo 23 000,- a částku ještě zdvojnásobila organizace Divoká Husa. „Letos chceme vybrat ještě větší částku. Víme totiž, že peníze, které do pečovatelství putují, najdou své uplatnění,“ řekla Linda Machová.

Zdroj: Redakce SUPORT, Anastasija Žur

 

Komentáře