Šlágr….to tajemné slovíčko, které zaručeně ale alespoň párkrát do týdne zaslechnete. Při kterém vám jde mráz po zádech. Jedni jej milují, druzí jej nenávidí. A co to tedy je? Jednoduše nekonečný hudební teleshopping, kterému sice chybí to nejdůležitější, Horst Fuchs, ale který to úspěšně kompenzuje těmito „umělci“:


1. Piňakoláda

Dvojice dam s idiotským jménem a láskou k oranžové barvě. Ano, dvojice. Jedna z nich hraje na všechno (akordeon, custom hajtka a kopák) a obě neumí zpívat, tak to daly dohromady a teď na Šlágru znásilňují hudbu až z toho normálním posluchačům slzí oči. Zda smíchem nebo žalem, to posuďte raději sami. Upozornění: text této písně byl sepsán podle skutečné události.

2. Veselá trojka Pavla Kršky

Krize středního věku chytne prostě každého. Ale zatímco jedni změní vizáž a začnou běhat, jiní si koupí akordeon, vsugerují si, že umějí zpívat a hrát a založí kapelu. Potom do konce života hrají „Já mám doma Máňu“, křečovitě se u toho smějí a přesvědčují sami sebe, že to bylo správné rozhodnutí a že ze sebe dozajista nedělají idioty.

3. Duo Jamaha

Neplánovaný rodičovství, to je peklo. A tak se někdy stane, že se chtějí rodiče svému potomkovi pomstít. Alfons Kotván se ale nespokojil jen s tím, že by dal svému synovi debilní jméno, ale rozhodl se jej donutit hrát na klávesy a zpívat s ním. A tak se zrodilo Duo Jamaha, otec a syn se samohrajkami kteří jsou dostatečně slaďoučcí, aby vyprodali velkou halu. Něco jako 50 odstínů šedi, ale pro kategorii 60+

4. Katka a dedko Kubačákovci

Další příklad pomsty na dítěti, tentokrát ale přes generaci. Veselé duo Katky a jejího dědy s akordeony. S těmi se bohužel nedá tak zvesela skákat jako se samohrajkami, takže kýžený úspěch se zatím nedostavil. Jak je to oba baví, na to se račte podívat sami:

5. Duo Adamis

Tohle duo pro změnu vsadilo na hustokrutopřísný folk s elektronickými prvky. Tvrdý beaty, high-tech efekty a vymazlená audiovizuální práce vám prostě vyžerou díru do hlavy. Ano, doslova. Tihle ve skutečnosti složili Discopříběh, nikoliv Michal David!

6. Kapesní kapela KAPKA

Každý folk se sem tam dostane k netypickým hudebním nástrojům. Tuhle mají niněru, témhle zase berimbau nebo didgeridoo. Ale i kdyby jste dali dohromady theremin, nyckelharpu a šamisen, Kapesní kapelu KAPKA nepřekonáte. Oni tam totiž mají traktor Zetor 25 K.


Přidávání dalších videí by se 100% pravděpodobností mohlo způsobit trvalé poškození mozku, nekontrolovatelné mlácení hlavou do zdi nebo traumatický šok. Nemyslete si ale, že jste nahlédli do nejnižších vrstev hudebního pekla, Šlágr vás totiž vždycky překvapí něčím novým!

Zdroj: Redakce SUPORT, Michaela Jelenová

 

Komentáře