Google, ach sladký Google. Ten, jež je tu vždy jen proto, aby zodpověděl vaše všetečné otázky. Nevíte, jak vypočítat obsah oktaedru? Google. Co se stalo v dubnu 1876? Google. Kam schovat mrtvolu? Google. Nebo vám alespoň poradí, co dělat, když nechtíc postavíte polici.


google-results-accidentally-bulid-shelf

To prostě nechcete.

Good guy Google, přítel nás všech, toho ale umí více, než si spousta z vás myslí. Vezměme to z nudnějšího ale užitečného konce. Nebojte, časem to bude zajímavější, věřte mi.

Google operátory

„Uvozovky“ přejete si, aby vám Google našel, co chcete, hezky slůvko za slůvkem? Hoďte to do uvozovek. Jako citaci.

pomlčka neboli – mínus hledáte kapli, ale ne tu Sixtinskou? Napište tam „kaple sixtinská“.  I když… proč byste hledali kapli?

site: aneb hledání v rámci webu – hledáte ten boží obrázek s pandama na 9gagu? Vygooglete si „panda gang site:9gag.com“ a ono to půjde snáz.

Vypsat všechny Googlovské operátory by vydalo na další tři články. Pokud po nich opravdu toužíte, vyhledáním „Google search operators“ určitě nic nepokazíte. A nebo použijte tenhle odkaz.

počasí

Good Guy Google aneb jak si zjednodušit život

Počasí: Začne jaro nebo bude sněžit? A kolik stupňů asi bude ve městě Verkhoyansk? V pondělí -7. Pokud nevěříte, vygůglujte si „Weather Verkhoyansk.“ Nebo vám možná bude stačit Gottwaldov?

Kurzy měn: zajímá vás, kolik švýcarských franků je 65 korun? Když se Googlu zeptáte na „65 czech crowns to swiss francs“, bez okolků vám to poví. Běžnější měny můžete napsat i česky.

Bez názvu-1

 

Převody jednotek: žijeme si tu blaze, kilogramy, metry, centimetry… prožíváte si tak krásný, poklidný den a najednou BAM! yardy! stopy! palce! panika AAAAAAAAAAAAAAAAAAA… než si ale začnete rvát vlasy, vzpomeňte na mé rady a otevřete…Google! A napište do něj třeba…“yards to centimeters“  Prostě ráj na zemi!

convert

 A Google toho opět umí víc. Najít, kolik je kde hodin, stát se kalkulačkou… no jen hledejte!

Awesome hry, skvělý způsob, jak zabít půl dne

Zerg Rush – skvadra žlutých a červených óček se vám vrhne na výsledky vyhledávání a začne vám je žrát. Zmetci. Jak se ubránit? Zkuste na ně zuřivě klikat. Teď hned.

Atari Breakout – otevřete si obrázky a vyhledejte si Atari Breakout. And let the magic begin! Doporučuju ve chvílích, kdy máte hodně věcí na práci… jako třeba když píšete článek o tom, jak je Google fantastickej.

Google Chrome Dinosaur – Google opet zachraňuje lidské bídné duše. Sedíte si ve škole, ve vlaku, domu. BAM again! Nejde net. Všichni tady umřeme. Google Chrome hlásí chybu… nemůže se připojit k internetu. No, zkuste zmáčknout mezerník….

Zdroj: Redakce SUPORT, Michaela Jelenová

 

Komentáře