Zlínské náměstí dnes zachvátila davová psychóza! Policisté ze všech přilehlých koutů Zlína měli scuka na náměstí a řešili další podezření na bombový útok! Stává se ze Zlína teroristická mekka? Mají to na svědomí francoužští erasmáci? Nebo je ve Zlíně někdo se značně černým citem pro humor?

Je to tak, během jednoho měsíce policie řešila už 3 nahlášení bomb. Možná si vzpomínáte na evakuaci divadla 18. února, kdy neznámý anonym nahlásil policii uložení výbušniny v Městském divadle Zlín. Asi 10 policejních vozů šupito presto přijeli k divadlu a vykopli odtud všechno lidstvo. „Evakuováno bylo asi 45 lidí, například herci, kteří měli mít zkoušku představení Večer tříkrálový. Budovu museli opustit také hudebníci, kteří tu pracovali, stejně jako lidé z kanceláří a pronajatých prostor. Anonym se měl vyjádřit, že bomba vybuchne v 19.25,“ řekl serveru zlin.cz ředitel divadla pan Michálek. Nakonec se ale žádná grilovačka nekonala, jen se pozastavila doprava na třídě Tomáše Bati a hlášení bylo vyhodnoceno jako poplašná zpráva.

 

 
 Další týden, stejný fórek. Anonym se tentokrát zaměřil na Malenovice, kde se měl konat ohňostroj kolem čtrnácté hodiny v jednom z bytových domů. Tentokrát si to slízla několikapatrová budova a škola. Hromadná evakuace 180 lidí. „Na místě zasahovalo několik desítek policistů z řad pořádkové a dopravní policie, kriminalisté či policejní pyrotechnici a to včetně služebního psa vycvičeného k vyhledávání výbušnin. Kromě policistů měli své nezastupitelné místo v opatření také hasiči, záchranáři a hlídky zlínské městské policie,“ psal zpravodajský portál zlínské městské policie. Jejda! Planý poplach.
 

 
A dnešek nám krásně doplňuje naši ohnivou kolekci. „Dnes před jedenáctou hodinou dopoledne oznámila pracovnice prodejny s oděvy na ulici Dlouhé v centru Zlína, že jim byla poštou doručena podezřelá bublinková obálka velikosti A4. Adresát na obálce byl neznámý cizinec ze státu ležícího mimo Evropu, odesílatelem měla být právě uvedená prodejna, kam se obálka vrátila jako nedoručená,“ seriózně informuje zpravodajský portál zlínské policie. Hora policistů a vyplašených lidí postávalo na náměstí. Všechny přilehlé baráky jsou vyzdobené policejní páskou (včetně toho mého, děkuji velmi pěkně).

Dle informací zlínské policie byl povolán i pán velký pyrotechnik, aby zjistil, jestli to dneska konečně bouchne nebo ne. „Přivolaný policejní pyrotechnik pohmatem zjistil uvnitř obálky hranatý předmět. Rentgen ukázal, že se s největší pravděpodobností nejedná o nástražný výbušný systém. Předmět byl uložen v šesti obálkách, dvou bublinkových, dvou igelitových a jedné hliníkové. Protože nebylo možné rentgenem přesně zjistit, o jakou konkrétní věc se jedná, pyrotechnik za doprovodu policistů odjel z centra města obálku otevřít,“ píšou naši měšťáci.

No dámy a pánové, v obálce se nacházelo 16 gramíků trávy! MADE MY DAY!

Takže takto se máme ve Zlíně. Teroristé, feťáci a šprýmaři jsou mezi námi! Opatrujte se a bůh s vámi. A já jdu zčekovat situaci dolů, jestli mě už pustí páni policisté ven.

Hasta La Vista Baby

Zdroj: Redakce SUPORT, Anastasija Žur

 

Komentáře