Tento týden je ve znamení filmů. A že jich bude dost! Zavři noťasy, vypni µTorrent, zítra totiž filmy nebudeš krást, ale užívat si jich ve famózní atmosféře největšího kino sálu v ČR. Dvoudenní filmový festival REC FEST svou plnou palbu filmů odpálí 24. a 25. března ve Velkém kině. A to vše za krásnou studentskou cenu nula nula nic -zdarma. 

Dost často smutním z toho, že filmy zlínských audiovizuálních mágů jsou pro veřejnost zahaleny betonovým sarkofágem. Nepodíváš se, nestáhneš, neužiješ si. Ale to se snaží už druhým rokem změnit organizační tým festivalu REC FEST, který i letos chce veřejnost, to znamená TEBE, seznámit se současnou studentskou tvorbou. A veř mi, jsou to peckovní kousky.

Během dvou festivalových dnů uvidíš snímky z Ateliéru Audiovizuální i Animované tvorby. Kromě toho k nám zavítají i zahraniční filmoví hosté a to ze Španělska a Norska, na což se já osobně těším, protože pohled na film je v každé zemi jiný. REC FEST je přehlídkou  filmů roku 2014, které také budou soutěžní. Ale pro retro fandy si organizátoři připravili pásmo s názvem Retrospektiva, kde se (mimo soutěž) prokoušeme tím nejlepším, co na zlínském FMK kdy vzniklo.

Kromě Top Shit filmů se bude i oceňovat! Kdo tedy letos vyhraje cenu za Nejlepší hraný film, Nejlepší animovaný film, Nejlepší zahraniční film a Cenu diváků za nejlepší film? Zatím je to vo hviezdach. O nejlepším hraném a animovaném filmu bude rozhodovat odborná porota ve složení:

Olga Dabrowská

Česká dramaturgyně, scénáristka a režisérka | S ČT režie autorských dokumentů a publicistických pořadů | Celovečerní debut Kuličky (2008)

David Rauch

Filmový producent | herec ve filmech Bota, Sklapni a zastřel, Perfect Days | Výkonný producent filmů Bobule, Vrátné láhve | Asistent režie filmu Tmavomodrý svět

Veronika Zýková

Redaktorka 25fps – garantka sekce český film | Recenze soundtracků | Recenze britských krimi seriálů

No a ocenění za Nejlepší zahraniční film už je v režii studentstva z FMK, kteří budou porotovat. Vyhlášení vítězů proběhne ve středu v 20:00.

Doprovodný program? Ten jisto jistě bude taky. Ale nic moc ti o něm něřeknu. Prozradím jenom, že vše bude probíhat v předsálí Velkého kina, kde se komunistický prostor promění v něco jiného. Budeš valit vočiska.

A večer ve středu 25. března jdeme lít do Bloku 12! Tam proběhne legendární tématická afterparty, ve spolupráci s Red Bullem, kde si na vlastní kůži můžeš vyzkoušet dabování. Dabing contest otestuje tvé improvizační dovednosti.

program_01-01

Zafilmuj si své mozkové závity! 24. a 25. března ve Velkém kině.

REC FEST 2015

Zdroj: Redakce SUPORT, Anastasija Žur

 

Komentáře