Jednou za čas si šmiknu nějaké ty organizační věcičky, týden nespím a mám z toho ten vždy slibovaný dobrý pocit a tak. No a stejně jako se Komisař Rex dostane do Zlína jsem se i já dostala ke Zlín Film Festivalu. Prostě se stalo. A byl by hřích se nepodělit o své zážitky. A tak je tady report ze zákulisí, konkrétně z Press centra, prvního dne.

1. Kapitola

Tiskovka za hodinu a my do háje nemáme svázané tiskovky!

Mé probuzení bylo nadmíru aktivní. Ihned po příchodu v 8 ráno se začali svazovat tiskové zprávy do takových těch vazeb, co vám magickým způsobem vytvoří paní u pultíku v knihovně na U13. Ráno jsem zjistila, že ve chvíli, kdy to ta paní z U13 vždy váže, tak asi pokaždé otočím zrakem po nějakém sličném muži, protože jsem moc nevěděla co s tím. A řeknu vám, ruce mě z toho bolí do teď! A pak si představte, ten pyšný pocit, když za 20 minut svážete kolem 80 tiskovek. A pak ten další pocit, když na tiskové konferenci zjistíte, že tu tiskovku prakticky nikdo neotevřel. TOP!

56593777

2. Kapitola

Červený koberec a namyšlení bezvýznamní lidé

Ano, už je to tradice vítat všemožné hvězdy i nezhvězdy na červeném koberci, který září před kongresákem každý festivalový den v 16:00. A já dostala na starost uvítat naše celebrity v menze na U13 a vysvětlit jim celý systém. Zjistila jsem, že naprosto miluju lidi, o kterých nikdy nikdo neslyšel ani slovo, ale jejich obličejový výraz říká něco úplně jiného. Nazvala jsem takové lidi jako self-celebrity. Bohužel jsem se nejmenovaného člověka 3 optala na jméno, protože bohužel artikulace není zrovna nevýznamnější vlastnost této osoby. A aby toho nebylo málo, mé zatmění mozku navíc udělilo dané osobě do vysílačky špatnou filmovou pozici. Nebyl to scénárista, ale producent. A pohledový vraždící atentát začal.

3. Kapitola

Cizí člověk u mého počítače? No probléma, slečno

A jako cherry mozzarela v salátu byl oplzlý zarostlý novinář sedící suverénně u mého počítače. Na borce odhlášené všechny moje před tím rozkliklé účty a na obrazovce facebook a úžasně spolehlivé stránky super.cz. Odpověď na otázku, co tady děláte? „No dělám tu svou práci. Zasedl jsem Vám místo?“ Nebudu popírat, že jeho odpověď mě lehce řečeno udivila. Odpověď na otázku, jestli patří do organizačního týmu? (smích) „Neblázněte! Já si tu jen píšu článek.“ Tak jsme ho vyprovodili ven no. A jako dáreček si z mé pracovní plochy odnesl všechny pro mě potřebné materiály pro festival. Ano, dokonce jsem si za ním i zasprintovala.

Slovo na závěr

Zlín Film Festival je pro mě nesmírným zážitkem! Trávím ho u monitoru počítače… Ale víte co? Je to skvělé 🙂 Bavím se a zažívám tak absurdní situace, které by prostě člověk nevymyslel. A teď už se loučím a pakuju se na letní kino. Dneska mimochodem v 22:15 Hodinový manžel, tak dojděte!

Užívejte si zbytek festivalu! A pokud mi chcete s prací pomoct, dejte vědět o zajímavých akcích a filmech, na které se chystáte.

Tak zase zítra, sluníčka 😉

 

Komentáře