19.2. 2016. Velkolepé datum. Víte, co se koná?

No přeci Reprezentační ples Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Letos pošestnácté a opět ve velkém stylu! Jak už asi víte, tématem je hravý Rock’n’roll, takže se můžete těšit na energickou atmosféru jako z amerických poválečných “padesátek”.

A už víte, co na sebe? Ne? My jsme tu od toho, abychom vám dodali inspiraci.

Jo a jedna drobná rada pro začátek a té se držte – zapomeňte na kožené bundy, legíny a conversky – jdete na ples!

Milé dámy, těšte se! Máme pro vás pár tipů, abyste byly jako ze škatulky.

Puntíky, proužky, kostičky, jakékoli vzory jsou vítané, nicméně ani s jednobarevnými šaty nešlápnete vedle.

Móda 50. let sice vycházela z let 40., ale byla o to hravější. Poválečná léta totiž přinesla mnoho nového a paradoxně módě pomohla asi nejvíce.

Začalo se poukazovat na ženské křivky, tudíž vršek byl převážně upnutý, dával se totiž důraz hlavně na pas. Sukně buď obepínaly tělo anebo byly široké – kolové. Typickými představitelkami módy 50. let byly, krom jiných ikon, Marylin Monroe nebo Audrey Hepburn.

Styling a make-up? Hodně frčely velké vlny – obrácená ofina, navlněné vlasy lehce sepnuté na bocích. No a výrazné rty, ať už rudé či růžové. Oči pak zase spíše jemně natočené řasenkou. Často se ale také objevovaly umělé řasy a velmi jemné horní linky.

 1.divka

Pánové, pro vás je základ oblek, který nemusí být nutně černý. Překvapte ostatní, čím jej dokážete oživit. Zaujmout můžete motýlkem barevně sladěným například s ponožkami. Po odložení saka, vyniknou vaše kšandy všemožných vzorů a barev. Pro ty, co si to ještě můžou dovolit, je takřka povinností načesat si vlasy do elegantní vlny. Prostě Pomáda.

2.muz

Na závěr tu pro Vás máme kolekci návrhů outfitů na ples, tak koukněte a inspirujte se 🙂

Zdroj: Redakce SUPORTu, Eliška Valášková, Aneta Martincová

 

Komentáře