Druhá polovina února ve Zlíně  je již tradičně ve znamení Reprezentačního plesu Univerzity Tomáše Bati. Rytmy rock ‚n‘ rollu a atmosféra divokých amerických padesátek nám už dýchají na krk a my se těšíme, až si užijeme další nezapomenutelný plesový zážitek! No a já jsem si nemohla nechat ujít rozhovor s hlavním manažerem plesu Filipem Ferbrem. Filip se podílel na organizaci plesu už minulý rok, ale letos se rozhodl si vzít celý ples pod svá křídla. Studuje třetím rokem marketingové komunikace a ve Studentské unii UTB zaujímá post viceprezidenta. A už nějakou dobu přemýšlí nad tím, že se stane truhlářem. Jak vidí letošní ples on? Co se bude dít? Nakoukněte se mnou do backgroundu celého plesu 🙂

Filip Ferbr, hlavní manažer Reprezentačního plesu 2016

Filip Ferbr, hlavní manažer Reprezentačního plesu 2016

Tak Filipe, proč sis vybral organizaci zrovna plesu? Není to spíš taková dámská záležitost?

Dámská záležitost? Jak jsi na to přišla? Jen protože to minulý rok dělala Deni Velešíková? (smích) Ale ne. S organizací plesů mám dost zkušeností ještě ze střední, kde jsem dělal produkci maturitních plesů a tohle mi přišlo jako přirozený další krok. Zkusit si větší, dražší, pompéznější akci.

Vím, žes byl součástí minuloročního organizačního týmu. Nedemotivoval tě ten shon z minulých let?

No pro mě to byla spíš výzva. Deni Velešíková (pozn.red. hlavní manažerka Reprezentačního plesu 2015) mi svým přístupem velmi imponovala. To, jakým způsobem dokázala vše zkoordinovat a zařídit. Takže jsem z toho neměl strach, spíše jsem to bral jako zajímavou výzvu a chtěl jsem to zvládnout.

A zvládáš? 

(smích) Určitě by to šlo líp, ale myslím si, že zvládám všechno. A to hlavně díky týmu. Díky lidem, kteří si vzali na starost práci a zodpovědně na tom makají. Často se dějí věci, o kterých ani nevím a pak mě jen překvapí výsledky. A zásadním partnerem je pro nás pan Miroslav Procházka, ředitel kolejí a menzy. Kromě toho, že se stará o celý catering tak je to i zkušený diplomat a pomáhá nám v komunikaci s univerzitou.

A teď důležitá otázka. Proč rock ‚n‘ roll?

Jelikož loni byl benátský karneval, tak jsme chtěli zase trošku zvolnit. Benátský karneval byl takový vážný, důstojný, tajemný. No a tak jsme přišli s hravějším tématem, kde se dá zadovádět a to nejen na samotném plese, ale i ve vizuálu i komunikaci. Chtěl jsem to trochu odlehčit a dát tomu takovou energičtější atmosféru.

Hodně lidí váhá, jestli koupit lístek s rautem nebo bez. Co si o tom myslíš?

Můj názor je takový, že k tomu komplexnímu zážitku z plesu raut patří. Kromě toho, že si užíváš skvělou hudbu, můžeš tančit, máš svůj stůl s výhledem na vystoupení, tak si můžeš užít i opravdu bohatý raut. Raut připravují výborní kuchaři, na návštěvníky čekají opravdové speciality a na raut se můžou vracet v průběhu celého večera. Nechystáme jen nějaké obložené mísy, bude tam například pečené koleno, filety z tresky nebo i řada vegetariánských specialit. Za mě určitě stojí za zmínku dezertový bar, na který se já osobně strašně těším.

Minuloroční raut stál za to, letošní bude ještě lepší

Minuloroční raut stál za to, letošní bude ještě lepší

Minulý rok byly specialitou ručně malované benátské masky. Čím nás překvapíte letos?

Já osobně se nemůžu dočkat výstavy veteránů. Už proběhla taková menší ochutnávka. Když startoval předprodej lístků, tak před U13 stál americký veterán z roku 1949. No a v den plesu budou celý den před kongrasákem zaparkovaná dvě auta. Jsou to úžasné kousky od pana Sivíka, který koupil v Americe vraky a společně se synem je dali do kupy a jsou to neskuteční krasavci.

Ochutnávka výstavy veteránů před U13

Ochutnávka výstavy veteránů před U13

Jako vždy i letos nás čeká spousta doprovodných akcí. Co bys doporučil?

Určitě bych doporučil Rock´n´rollovou tančírnu v Továrně. V minulých letech jsme sice dělali taneční kurzy, ale většinou byly dopoledne a moc lidí se tam kvůli času nedostalo. No a letos to bude v úterý večer v Kavárně Továrně. Koncept je takový, že část večera budou probíhat taneční lekce a část večera se bude nést v neformálním duchu, prostě jen příjemné posezení u hudby. Myslím, že to bude parádní večer v krásném prostoru.

Pak nás čeká promítání filmu v knihovně. Letos jsme nechali návštěvníky vybrat film. Musím přiznat jsem trošku zklamaný, že to vyhrála Pomáda, protože v anketě byla spousta podle mě kvalitních filmů, sice méně známých, ale i tak. Na druhou stranu jsem Pomádu ještě neviděl…

No a všechny ženy zajímá tradiční plesový salón….

V den plesu nás čeká plesový salón, který bude plný kadeřníků a vizážistů. Tam si můžou dámy a pánové nechat udělat super dobový účes a make-up, což se k padesátkám určitě hodí. Jako minulý rok je třeba si telefonicky zarezervovat hodinu. Od pánů se očekává obligátní vlna, ta prostě nesmí chybět a ideálně kotlety…

Kotlety? Nějak u tebe žádné nevidím…

No já to zkoušel. Vyhlásil jsem na unii mezi chlapy challenge, že do toho jdeme všichni. Jenže jsem po týdnu zjistil, že mě prostě nerostou. (smích) Ale náš grafik, který je mimochodem velmi podobný mladému Elvisovi, vypadal v celku odhodlaně, že do toho jde.

Když jsme u toho vzhledu, už víš, co si vezmeš na sebe?

Tak z toho, co si na sebe vezmu, mám obrovskou radost. Když jsme v městkém divadle vybírali šaty pro naše hostesky, tak jsem omylem zabrousil i do pánské sekce a tam jsem objevil zářivě žlutý oblek. Moc často se mi to nestává, ale padl mi jako ulitý. Bylo to znamení.

A co košile?

Přemýšlím nad tmavou a bílou z kytičkami. Poradíš mi?

Bílá s kytičkami.

Trochu se bojím toho, že tam budu jako vosa a budu na sebe zbytečně stahovat pozornost. Ale tak třeba zapadnu v davu. (smích)

No a na co se tedy těšíš nejvíc?

Až bude ples v plném proudu a všechno půjde podle plánu a budu se kochat tím, jak si lidé užívají atmosféru. Ne ne, to je lež samozřejmě. Těším se, až nám jako minulý rok zavolá orchestr, že se jim rozbilo autobus a my budeme řešit tyto krize. (smích)

To byla radost minulý rok 😀 Myslíš si, že je náš ples něčím výjimečný?

Na těch našich plesech se mi líbí, že děláme maximum pro to, aby to téma bylo cítit, nejen vidět na plakátech. Není to jen téma, je to celý autentický zážitek. Když člověk přijde na ples, tak už venku budou stát historická auta, v šatně bude hrát gramofon, v sále budou chodit lidé s polaroidy a návštěvníci se můžou nechat vyfotit, před zahájením bude hrát kytarista ve foyer. Na tohle jsem opravdu zvědavý. Jestli se nám to povede a lidi se nechají unést živou atmosférou amerických padesátek a na všechno ostatní zapomenou, bude to pro mě znamení, že se nám ples povedl. Přirovnal bych to k tomuto obrázku. Pokud se lidé budou cítit na plese jako tento kluk, bude to pro mě znamení, že jsme odvedli dobrou práci.

12193682_10207976874883806_6427910637811921412_n

Ta pravá plesová atmosféra!

No a k organizaci každé akce patří i nějaké obavy. Jak jsi na tom ty?

Obavy určitě jsou a asi nejvíce mě děsí to, že nám přijdou pánové v kožených bundách a džínách „na Travoltu“ a dámy v leginách a converskách. Je to sice padesátková móda, ale určitě se takto na plesy nechodilo.  I přesto, že jsme pro inspiraci sepsali krátký článek o dress codu, stále se setkáváme s lidmi, kteří chtějí přijít na ples oblečení ve stylu Pomády. Zdají se mi o tom noční můry.

A co program během hlavního večera?

Já jsem nejvíc zvědavý na dvě naše rock´n´rollové kapely. Letos kromě klasického pražského tanečního orchestru Jindřicha Váchy se představí The Fireballs, což jsou pánové v červených oblecích, kteří jsou jak vystřižení z amerických padesátek. Těším se na baskytaristu, který stojí na base, když na ní hraje a umí dělat neskutečné triky. Po půlnoci se představí kapela Neo Chess Sunny, která má větší rozsah a hrají opravdu rock´n´rollové pecky všeho druhu. Doufám, že se to na parketě pořádně rozjede a rozpoutá se pořádné peklo. Ale určitě nezůstaneme jen u rock´n´rollu, máme připravený bohatý večerní program, ale to už se nech překvapit.

The Fireballs, kapela, který bude k vidění na Reprezentačním plesu 2016

The Fireballs, kapela, který bude k vidění na Reprezentačním plesu 2016

No a co řekneme závěrem?

Už teďka vymýšlíme téma na další rok a budeme rádi za jakékoliv tipy. Autor nejlepšího nápadu má ode mě slíbené lístky pro sebe a své kamarády. (smích)

Takže upalujte si koupit lupen v předprodeji a uvidíme se tam!

PS: kožené bundy a legíny nechejte doma, je to ples! Sáčka, sukně do áčka a jde se trsat 😉


Reprezentační ples Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

facebooková událost

www.ples.utb.cz

Zdroj: Anastasija Žur

 

Komentáře